Jak zmniejszyć widoczność blizn?

usuwanie blizn indiba

Wiele osób zmagających się z bliznami na twarzy i ciele wie, jak duży może być to problem. Nieestetyczna zmiana na skórze nie pozwala w pełni cieszyć się ze swojego wyglądu i utrudnia samoakceptację. Warto jednak wiedzieć, że blizny można skutecznie zniwelować dzięki medycynie estetycznej.

Czym są blizny?

Ludzka skóra całe życie narażona jest na liczne urazy, które prowadzą do uszkodzenia jej struktury. W zależności od tego, jak głębokie i poważne jest zranienie, proces gojenia się i regeneracji skóry może przebiegać nieco inaczej. W niektórych przypadkach po ranie pozostaje trwały ślad w postaci blizny.

Blizna tworzona jest przez tkankę łączną, która wskutek obecności licznych naczyń krwionośnych na początku ma kolor czerwony. Z czasem zaś ślad po zranieniu przyjmuje na ogół barwę białą. W rezultacie blizna dość mocno kontrastuje z naturalnym kolorem skóry.

Na skórze mogą pozostać także ślady po trądziku czy ospie wietrznej. Takie skazy określane są mianem blizn atroficznych i przyjmują postać niewielkich dołków. Przyczyną ich wystąpienia jest zbyt mała ilość włókien tkanki zarastającej skórę w procesie regeneracji.

usuwanie zmian potradzikowych

Redukcja blizn – jaką terapię wybrać?

Nasuwa się pytanie, czy z bliznami można poradzić sobie samodzielnie. Na rynku jest wiele produktów, reklamowanych jako skuteczne środki na blizny. Efekty ich stosowania uzależnione są jednak od wielu czynników, m.in. charakteru blizny, czy momentu, w którym rozpocznie się stosowanie maści lub kremu.

Pielęgnacja zwykle jednak nie wystarcza w osiągnięciu satysfakcjonujących rezultatów. Dlatego dobrym pomysłem jest zastosowanie profesjonalnych terapii medycznych. W leczeniu blizn jednym z najskuteczniejszych zabiegów jest Indiba ElectroTools. Jest to unikalna metoda, wykorzystująca fale radiowe głęboko wnikające w skórę i mobilizujące ją do odnowy. Dzięki zastosowaniu dodatkowo głowicy ElectroTools daje fantastyczne efekty w terapii blizn, a ponadto jest niezwykle bezpieczna i bezbolesna. Można stosować ją nawet u osób z nowotworami i metalowymi implantami w ciele. Nie powoduje dyskomfortu, a nawet jest bardzo przyjemna i relaksująca!

Chcesz wreszcie pozbyć się blizn?

Zapraszamy do kontaktu z naszym personelem – +48 511 335 535