O tych sposobach na stres mogłaś nie słyszeć.

aesthetic beauty concept gdańsk

Podpowiadamy, jak odprężyć ciało w maksymalnie godzinę.

Słowo stres odmieniamy dzisiaj przez wszystkie przypadki w pracy, w domu, u lekarzy, a nawet na spotkaniach towarzyskich. Nic zatem dziwnego, że WHO niechlubnie nazwała stres globalną epidemią.

Skoro tu jesteś, pewnie znasz go, aż za dobrze. Możliwe nawet, że próbujesz wielu sposobów radzenia sobie z niechcianym stanem, ale z różnym rezultatem. Towarzyszy ci tak często, że zdążyłaś zapomnieć, iż z natury jest twoim sprzymierzeńcem. 

Stres to normalna reakcja organizmu na trudności i zagrożenia.

Wywołany niebezpieczną sytuacją podnosi poziom adrenaliny we krwi i zwiększa stężenie cukru, powodując tzw. reakcję uciekaj albo walcz. Naszym przodkom był niezbędny do przetrwania w surowych, ekstremalnie trudnych warunkach. 

Dzisiaj – choć może uznajesz stres za wroga – potrzebujesz go, aby zmierzyć się z różnymi wyzwaniami. Pozytywnie mobilizuje, np. do osiągania celów, mierzenia się z nowymi zadaniami w pracy czy zmiany ścieżki kariery. Kiedy go nie ma, władzę przejmuje apatia, znudzenie, brak motywacji. 

Problem pojawia się, gdy stres towarzyszy ci zbyt często i długo. 

Do tego jest nieadekwatnie silny w stosunku do życiowych przeszkód. W efekcie zamiast motywować do działania, wywołuje zmęczenie, trudności z koncentracją i zniechęca do podejmowania aktywności. 

Zaczyna się i objawia w twojej psychice. Ale czujesz go również w ciele. Być może znasz ten napięciowy ból głowy, problemy trawienne, wstydliwą nadpotliwość albo silne bóle mięśni. Naturalnie powinny minąć po ustąpieniu sytuacji stresowej. 

Gdy jednak stresory atakują zbyt długo, stres podstępnie wyniszcza organizm. Bardzo często to właśnie on jest odpowiedzialny za słabą odporność, otyłość, nadciśnienie tętnicze, bóle pleców, sztywność mięśni, trudności z oddychaniem, nerwice i bezsenność. W wielu przypadkach uznaje się go nawet za winowajcę nowotworów, zawałów i udarów mózgu.

Dlatego to naprawdę ważne, aby nad długotrwałym stresem starać się panować. 

Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić? Niekoniecznie. 

Niezależnie od tego czy:

  • myślisz, że próbowałaś już wszystkiego;
  • tracisz wiarę w skuteczność popularnych metod albo czujesz, że nie są dla ciebie;
  • nie masz czasu na testowanie nowych sposobów bez gwarancji powodzenia;
  • czy też po prostu chętnie sprawdzisz nowe techniki radzenia sobie ze stresem. 

Pokażemy ci możliwości, które… DZIAŁAJĄ. 

Doświadczysz głębokiego odprężenia już w trakcie zabiegu. A błogi stan powinien utrzymać się jeszcze długo po nim, przynosząc lekkość w działaniu, energię do pracy i spokojniejszy sen. Czy wiesz, że możesz to osiągnąć w około pół godziny? 

W Aesthetic polegamy na skuteczności jednego z najnowocześniejszych narzędzi z dziedziny nieinwazyjnej medycyny estetycznej. Mowa o terapii INDIBA Deep Care. 

Uwolnimy cię od napięcia mięśni. W 30 minut.  

Innowacyjne urządzenie wysyła falę radiową w rejon barków, karku i szyi, aby intensywnie pobudzić komórki do zwiększonej aktywności. Pod wpływem tego wytwarzają one przyjemne, głęboko relaksujące ciepło. Dla mózgu to sygnał, że zagrożenie zniknęło i można się odprężyć. Kortyzol i adrenalina – hormony wywołujące reakcję uciekaj albo walcz – nie są już w tym stanie potrzebne. Ich poziom spada.

Spróbuj to poczuć: bolesne napięcie odpuszcza, ciało staje się miękkie, ciężkie, spokojne. Zmęczenie ustępuje miejsca witalności. A tobie jest błogo i bezpiecznie. Może po raz pierwszy od bardzo dawna. 

Teraz jesteś gotowa, by z poczuciem wewnętrznej harmonii, pozytywną energią i nowymi siłami przejść do codziennych zajęć. Nie musisz tracić tego momentu mocy – możesz zacząć realizować plan dnia od razu po zabiegu. 

Poprawimy twój sen. Daj nam 40 minut

Jeśli stres kumuluje się u ciebie w karku, szyi i barkach, powodując nieprzyjemne napięcie mięśniowe w tym obszarze – zabieg INDIBA Deep Care jest dla ciebie. Równie skutecznie działa też jednak w przypadku problemów ze snem wywołanych ciągłym napięciem. 

Kiedy jesteś w stanie podwyższonej gotowości do działania, trudno o efektywny sen. Znasz to? Serce kołacze, ciało się napina, w umyśle plączą myśli, a ty już kolejną godzinę wyczekujesz upragnionego snu. A może nawet zasypiasz szybko, śpisz odpowiednio długo, ale sen jest płytki, niespokojny. Budzisz się zmęczona. 

Zabieg INDIBA Deep Care LEPSZY SEN pomoże ci to zmienić. Tym razem fale dźwiękowe pobudzają dwa obszary.

  • Stopy – są niezwykłą częścią ciała, bo – odpowiednio stymulując ich receptory nerwowe – możemy odblokować zastoje energetyczne i obniżyć stres. Efekt? Odzyskujesz wewnętrzną równowagę… z ogromną przyjemnością!
  • Plecy często kumulują stres z całego dnia, uniemożliwiając spokojny sen. Skutecznie rozpuścimy te bolesne napięcia. 

Pierwszej nocy po zabiegu sen powinien nadejść szybciej. Będzie głębszy, bardziej harmonijny. Ciało wreszcie zyska warunki do pełnej regeneracji. Przekonasz się o tym, budząc się wypoczęta. Byłoby dobrze znów tak witać dzień, prawda?

A może powierzysz swój stres dłoniom masażystki? 

Nie od dziś wiadomo, że dotyk odpręża i poprawia nastrój. Pomyśl więc, jak może wpłynąć na ciebie ten, który jest dokładnie taki, jakiego w danym momencie potrzebujesz: profesjonalny, odpowiednio głęboki i wyważony, skierowany do miejsc największej kumulacji stresu. Masaż rozluźnia tkanki i likwiduje napięcie w układzie mięśniowo-powięziowym. Dzięki łagodnym i płynnym ruchom rozpieszcza zmęczone ciało, uspokaja mięśnie, wycisza umysł. 

W naszej ofercie znajdziesz na przykład masaż relaksacyjny z użyciem ciepłych olejów. Sprawiają one, że ruch staje się delikatniejszy. A ty czerpiesz z niego jeszcze więcej błogiego ukojenia. 

To jednak nie wszystkie możliwości. Efekt odprężenia uzyskasz także po masażu ciepłymi kamieniami bazaltowymi, aromatycznym balsamem w świecy albo muszlami Lava.

Jak czujesz – czego ci teraz najbardziej potrzeba?