Poznaj skuteczne zabiegi na zimne dłonie i stopy

zabieg na ciepłe stopy

Zimne dłonie i stopy to problem odczuwalny szczególnie zimą. Niekiedy jest tak dotkliwy, że nie pozwala zasnąć lub pracować np. przy komputerze, bo dłonie sprawiają wrażenie zmarzniętych. Mimo wszystko, jest to często zjawisko naturalne, ponieważ końcowe części ciała najszybciej tracą temperaturę i ciężko je ogrzać.

Według dostępnych badań, stopy są o prawie 7 stopni Celsjusza zimniejsze niż inne partie ciała – chociażby tułów. 

O ile chłodne dłonie czy stopy w okresie zimowym, zaraz po wejściu do domu to normalna sytuacja, o tyle chłód utrzymujący się w ciągu całego dnia lub pojawiający w lecie, może świadczyć o problemach zdrowotnych.

Mimo, że osoby zmagające się z powyższą przypadłością często słyszą, że taka ich uroda, jeśli stan jest permanentny, warto zadbać o prawidłowe krążenie krwi. Okazuje się bowiem, że to zaburzenia krążenia, np. wynikające ze zbyt niskiego ciśnienia tętniczego, najczęściej  wywołują objawy zimnych kończyn.

Inne możliwe przyczyny to zaburzenia hormonalne, niedokrwistość, problemy z układem oddechowym lub cukrzyca.

Bardzo ważne jest więc rozpoznanie przyczyny i wdrożenie odpowiedniej terapii.

Oprócz tego, istnieją również sposoby, dzięki którym można zredukować nieprzyjemne objawy, a nawet całkowicie się ich pozbyć.

Sprawdzone metody na zimne dłonie i stopy

Prostym  sposobem na utrzymanie właściwej temperatury kończyn jest odpowiednia odzież. Zimą nie należy zapominać o ciepłych skarpetach i rękawiczkach, zwracając uwagę na to, aby ściągacze nie były zbyt ciasne i nie zaburzały przepływu krwi.

Ciepło ucieka również przez uszkodzony naskórek, dlatego warto stosować kremy ochronno- pielęgnacyjne.

Bardzo ważnym elementem jest zbilansowana dieta, pozwalająca utrzymać prawidłową masę ciała. Zarówno nadwaga jak i niedowaga mogą sprzyjać problemom zdrowotnym wywołującym  uczucie chłodu. Istotna będzie też eliminacja używek – np. papierosów mających negatywny wpływ na krążenie krwi.

Kluczowa jest także aktywność fizyczna usprawniająca mikrokrążenie, a tym samym regulująca ciepłotę ciała.

Oprócz wspomnianej profilaktyki, osoby borykające się z problemem zimnych dłoni i stóp mogą skorzystać z nowoczesnych zabiegów niwelujących objawy wychłodzenia kończyn.

Zabiegi na zimne dłonie i stopy

Jedną z najskuteczniejszych procedur pozwalającą na rozwiązanie problemu zimnych dłoni i stóp jest Indiba Deep Care.

To obecna na rynku od 35 lat innowacyjna technologia, która znajduje zastosowanie zarówno w branży medycyny estetycznej jak i zdrowotnej. Jej skuteczność potwierdza wiele badań klinicznych.

Podczas zabiegu wykorzystuje się falę radiową o wyjątkowej częstotliwości 448 kHz. 

Dzięki temu dochodzi do intensywnego pobudzenia krążenia kończyn oraz stymulacji procesów regeneracyjnych całego organizmu. W efekcie uczucie zimna w dłoniach i stopach zostaje zniwelowane.

Ponadto, Indiba Deep Care umożliwia wykonanie drenażu limfatycznego – usprawnia przepływ krwi i limfy, redukując obrzęki oraz poprawiając motorykę układu chłonnego.

Podczas zabiegu, pacjent odczuwa przyjemne ciepło, co dodatkowo odpręża, relaksuje i korzystnie wpływa na kondycję psychiczną.

Zaletą jest także brak efektów ubocznych i możliwość przeprowadzenia terapii nawet u osób wykluczonych z innych procedur – pacjentów onkologicznych, z metalowymi implantami czy stanami zapalnymi. Nie trzeba również przechodzić rekonwalescencji.

Zabieg poprzedzony jest konsultacją w celu poznania przyczyny problemu, a po wykonanej procedurze, pacjent dostaje zalecenia pielęgnacyjne, które pozwolą utrzymać efekt.

Warto wiedzieć, że technologia ma bardzo szerokie zastosowanie prozdrowotne. Oprócz zabiegu na zimne dłonie i stopy, może być stosowana m.in. w łagodzeniu objawów menopauzy, w regeneracji mięśni – np. po ciąży, w problemach uroginekologicznych.

Ponadto sprawdza się w pielęgnacji twarzy i ciała – poprawia kondycję skóry, ujędrnia ją, rozświetla i odmładza.

Osoby, które chciałby poznać wszystkie możliwości procedury z wykorzystaniem Indiba Deep Care, zachęcamy do kontaktu: +48 511 335 535