Zabieg na brzuch po ciąży. Odzyskaj sylwetkę sprzed porodu!

Niepokoisz się, jak twoje ciało będzie wyglądało po porodzie? Niedawno urodziłaś i trudno ci znaleźć siły i czas na ćwiczenia? A może jest przeciwnie – starasz się być fit mamą, regularnie chodzisz na siłownię, ale zamiast efektów pojawia się frustracja? 

Jeśli brzuch po ciąży rośnie i nie chce szybko zniknąć, przyczyn może być kilka. 

Ciąża i poród wystawiają kobiece ciało na ekstremalny wysiłek. Regeneracja musi zatem wymagać czasu, cierpliwości i ogromu czułości wobec samej siebie. Niestety współczesne kanony piękna nie ułatwiają akceptacji nowego wyglądu, nawet jeśli nie w pełni zależy on od ciebie. 

Owszem, brzuch po porodzie bywa efektem niezdrowego trybu życia: braku aktywności, nieodpowiedniej diety i niewłaściwej pielęgnacji przed ciążą oraz w jej trakcie. Dlatego kobiety, które dbają o zdrowie regularnie, zwykle szybciej odzyskują formę po urodzeniu dziecka. Na pojawienie się brzucha mogą też jednak wpłynąć hormony i uwarunkowania genetyczne. 

Tuż po porodzie brzuch wraca do podobnego stanu jak w 6 miesiącu ciąży. Następnie w miarę obkurczania się macicy zmniejsza swoją objętość. Ten proces może potrwać od kilku tygodni do 2-3 miesięcy w przypadku cesarskiego cięcia. Zdarza się jednak, że brzuch znacznie dłużej pozostaje wiotki i obwisły. Do tego pokrywają go nieestetyczne rozstępy powstałe w efekcie rozciągania się skóry lub zmian hormonalnych. 

Myślisz, że nie tak miało wyglądać twoje ciało po ciąży, a przez kompleksy tracisz radość z macierzyństwa? 

Nie działaj na siłę. Wsłuchaj się w swoje ciało

To zrozumiałe, że ogarniają cię rozczarowanie i presja osiągnięcia idealnej sylwetki. Jednocześnie ostatnim, czego potrzebujesz niedługo po urodzeniu dziecka, są katorżnicze ćwiczenia. Powrót do aktywności powinien następować stopniowo, najlepiej w porozumieniu z lekarzem. Zaleca się, aby rozpocząć go od łagodnej gimnastyki ok. 6 tygodni po porodzie naturalnym i 12 po cesarskim cięciu. Jeśli wcześniej regularnie ćwiczyłaś – prawdopodobnie będziesz mogła podjąć treningi szybciej i z większą intensywnością.

Na początku rezultaty mogą pojawiać się wolno. Choć może być i tak, że nawet po tym czasie nie masz jeszcze wystarczająco dużo sił do ruchu. 

Wiemy, jak przywrócić skórze brzucha jędrność. Szybko, bez treningów i dużych nakładów czasu. 

A gdybyśmy powiedziały ci, że da się dbać o ciało i jednocześnie relaksować? Bez wysiłku fizycznego. I bez odbierania sobie zbyt wiele wspólnego czasu z dzieckiem i bliskimi. Tak działa innowacyjny, nieinwazyjny zabieg na brzuch po ciąży INDIBA

Nowoczesne urządzenie od wewnątrz stymuluje komórki do regeneracji bez ich niszczenia. Dzięki temu w naturalny sposób wspiera powrót do formy po porodzie, znacznie przyspieszając ten proces. 

W Aesthetic polecamy jego wykonanie także przed zajściem w ciążę. Poddając się mu na etapie planowania dziecka, przygotujesz skórę do wyjątkowych 9 miesięcy oraz połogu. 

Sekret skuteczności metody INDIBA kryje się w działaniu fali radiowej. Osiągając wyjątkową częstotliwość 448 kHz, zwiększa ona aktywność metaboliczną wszystkich komórek ciała i wydobywa z nich maksimum możliwości regeneracyjnych. Poczujesz to poprzez przyjemne, głęboko rozluźniające ciepło endogenne wytwarzane przez pobudzone komórki. Wyobraź sobie, jak rozlewa się po twoim brzuchu, a ciebie ogarnia odprężenie, jakiego nie czułaś od dawna.

Efekt? Jesteś zrelaksowana. Wałki skórne stopniowo znikają z brzucha. Skóra zyskuje dawną jędrność. A ty z coraz większą satysfakcją przeglądasz się w lustrze. Ten sam zabieg przeprowadzamy również na zmienionych po porodzie udach i piersiach.

Pierwsze zmiany zobaczysz już po jednej sesji, ale dopiero cała seria pozwoli ci cieszyć się ciałem, jak sprzed ciąży.

Dodatkowo dla uzyskania lepszych efektów ujędrniania i usuwania rozstępów możemy połączyć zabiegi INDIBA i ElectroTools w ramach pakietu ANTYCELLULIT/ Adios wiotka skóro! 

Sprawdzisz, jak to działa? 

A może spróbujesz czegoś bardziej intensywnego? 

Zapewne słyszałaś wiele historii o męczącym dochodzeniu do formy po porodzie, intensywnych treningach, godzinach ćwiczeń okupionych łzami i potem. Zapomnij o tym! 

Ciąża i poród kosztują zbyt wiele wysiłku, aby znów walczyć i wykorzystywać swoje ciało do maksimum. U nas bez bólu możesz osiągnąć efekt, którego nie dadzą ci najbardziej intensywne ćwiczenia na siłowni. Nie wierzysz? 

Cóż, daj nam 30 minut, a za pomocą treningu EMBODY zaangażujemy twoje mięśnie do pracy równej wykonaniu 20 tys. brzuszków. Ty tylko leżysz, poddając się przyjemnemu uczuciu napinania i rozluźniania mięśni za pomocą pola magnetycznego. 

Do EMBODY możesz podejść dopiero po zakończeniu karmienia piersią. Przyniesie efekty jak po treningu, ale w znacznie krótszym czasie. Pierwsze z nich zauważysz już po pierwszej sesji! Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać go jako dodatkowe wsparcie, jeśli zależy ci na jeszcze szybszych rezultatach. 

Czy wiesz, że wiele kobiet decyduje się na serię zabiegów również przed zajściem w ciążę? Dzięki nim wzmocnione mięśnie stają się później mniej podatne na osłabienie. A brzuch po porodzie szybciej odzyskuje pierwotny wygląd. 

W naszym gabinecie proponujemy połączenie zabiegów EMBODY z INDIBA Smart Aging. Dzięki temu uzyskasz maksymalnie efektywne modelowanie sylwetki: redukcję tkanki tłuszczowej i wzmocnienie mięśni. Zainteresowana? Sprawdź pakiet ANTYCELLULIT – adios boczki.   

A może znamy sposób na blizny po cesarskim cięciu? 

Jeśli poród odbywał się u ciebie poprzez cesarskie cięcie, dyskomfort może powodować również nieestetyczna blizna. Jej regularne smarowanie nie pomaga, a ty masz dość ciągłego ukrywania brzucha? Mamy dla ciebie skuteczne rozwiązanie: INDIBA ElectroTools.

Wykorzystanie specjalnej głowicy wysyłającej fale radiowe sprawia, że po niespełna godzinnej sesji blizna staje się bardziej elastyczna, mniej napięta, gładsza i mało zauważalna. 

By utrzymać ten efekt, zalecamy wykonanie serii zabiegów. Mimo to rezultat nadal jest znacznie szybszy i skuteczniejszy niż w przypadku stosowania maści. 

Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Zajrzyj do artykułu: Jak zmniejszyć widoczność blizn?

Walka o sylwetkę czy spokojny powrót do formy? Masz wybór! 

Wiele kobiet jeszcze w czasie ciąży martwi się, jak będzie wyglądał ich brzuch po porodzie. A później toczą ciężką walkę o odzyskanie dawnej sylwetki.

Ty jednak możesz iść inną drogą, aby jednocześnie cieszyć się macierzyństwem i ze spokojem regenerować swoje ciało. Sprawdź nasze zabiegi na brzuch i ciało po ciąży, wybierz pakiet dla siebie lub zapytaj nasz zespół o pomoc w doborze najlepszego rozwiązania. 

Do zobaczenia w gabinecie!